Gerçekten doğru bir cevabı var mı?
Evet! Bunu şöyle de kanıtlayabilirim; kutuya ne zaman, hangi cihazdan, her ne yazarsan yaz, her zaman o yazdığın kelime için birebir aynı cevabı veriyorum. Herhangi bir sözlük vs kullanmıyorum, bir öyle bir böyle cevap vermiyorum; hep tutarlıyım. Çünkü cevabımı verirken kullandığım bir mantık var, cevabı tesadüfen bile bulsan, o mantığı sana da açıklıyorum. Düşünsene, eğer gerçekten bir cevabı olmasa idi, bu sitenin kulaktan kulağa yayılma şansı asla olmazdı, hatta tam tersine, direkt kara listeye girerdim!!! Ve kesinlikle mantıklı bir açıklaması var. Haydi biraz daha dene, inan ki aslında çok kolay.
Bir ipucu daha mı? Hmm... Peki, o zaman "bakış açını azıcık değiştirmeye çalış" ;) eh daha fazlasını da söylemeyeyim ama artık, değil mi? :)

Bu Değer Değmez nereden çıktı?
Asıl kaynağını hakikaten bilemiyorum; ama benim hayatımda 10-15 senesi var. Uzun zaman önce, üniversite dönemlerinde çok sevdiğim eski bir dostum, Engin sormuştu bana bu bilmeceyi, ben de kendi üniversiteme dönüp, resmen ortalığı birbirine katmıştım.. Pis pis sırıta sırıta kendilerine yaklaştığımı gören herkes çil yavrusu gibi kaçmaya başlardı! :) şaka bir yana, özellikle yüzyüze yapılırken tarifi imkansız müthiş keyifler yaşatan (yapan için elbette) bir bilmecedir! Eh, artık darısı senin başına :)